3 Aslar Makine | S-Tüp Çevrim
550
page-template-default,page,page-id-550,page-child,parent-pageid-430,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

S-Tüp Çevrim

S-Tüp Çevrim

Putzmeister  S-Tüp 1980 lerin başında geliştirdi ve öncelikle ABD  deki üretiminde kamyona monte ve sabit tip beton pompalarında kullandı.

S-Tüp, 60mm çaplı iki plunger silindir vasıtasıyla değişim yapıyordu, silindirler şafta bir kol vasıtasıyla bağlı idi. Talebe göre, 80 mm lik  pistonlarda kullanıldı.

Yön değişim şaftı, yatakları ve baskı yatağı önde ve arkada kazan duvarına karşı, beton akışı aşınma ringi ve gözlük plaka tarafından sızdırmaz hale getirilirken, S-Tüp ile desteklenir.

Yön değişim şaftı, transfer tüpünün bir parçasıdır. S-Tüp sökme ve takma işlemi kolaydır ve şaft ayrı, bağımsız olarak değiştirilir.

Geçerli standart giriş çapı 200-230 mm arasındadır ve çıkış  çapı ise 180 mm dir.  Beton önce, 90 derece açılı menteşeli dirsekten geçer ve (ve dirsekte bir temizleme  ağzı bulunur.) Bir sonraki 90 derece dirsek ve redüksiyon borusu ile çap 125 mm  ye düşürülür.

Resim3 Resim2