3 Aslar Makine | Kazan Tadilatı
539
page-template-default,page,page-id-539,page-child,parent-pageid-430,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Kazan Tadilatı

KAZAN TADİLATI

 

Beton pompası kazanı, pompa kullanım süresince, komple bir ünite olarak çalışır ve içinde Aşınma Grubu Parçaları, S – Tüp, Karıştırıcı Grubu parçaları ve ızgara bulunur.  Ayrıca opsiyonel olarak, kazana elektrikli vibratör de koyulabilir.

 

Kazanın şekli beton akışına bağlıdır. Bir taraftan beton emiş yapan silindire kolay şekilde erişebilmeli diğer taraftan ise kazan içinde  hiçbir bölgede betonun birikerek sertleşmesine  imkan sağlayacak bir kısım bulunmamalıdır.

 

Kazanın formu ve boyutu bu nedenle,emiş durumu ve temizleme kolaylığı arasındaki uzlaşma ve uyuşmaya bağlıdır. Kazandaki emiş kabiliyetini arttırabilmek için, karıştırıcı sürekli şekilde ve döner şaft üzerinde betonu silindirlere doğru iter. Karıştırıcı şaftı bir yada iki hidrolik motorla tahrik edilir.

 

Kamyona monte beton pompalarının beton kazanı 600-900 litre arasıdır.Birçok değişik kazan varyasyonları temizlik ve bakım işlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.